Страви з риби завжди становили значну частину нашого раціону. Останнім часом завдяки дослідженням вчених популярність рибних страв, багатих на корисні для людини хімічні речовини, зросла ще більше. Саме з цієї причини самостійне копчення риби в домашніх умовах є чудовою ідеєю, яка дозволяє не тільки збагатити наш раціон, а й суттєво заощадити кошти.
Яку коптильню для риби вибрати?
Для риболовлі або на дачу можна взяти коптильню, яка дозволить за один раз закоптити більше 4 кг риби. Якщо ж є бажання приготувати ласощі зі свіжої, щойно спійманої риби прямо на березі, варто вибрати міні коптильню для риби КИЙ-В КП-Г-2 або КП-Г-5 (коптильня на 5 рівнів з 16 гачками для підвішування риби).
Яку тирсу (тріску) підібрати?
Для успішного копчення риби підійде не всяка тирса. Щіпу слідує підбирати в залежності від породи дерева та розмірів коптильні. Зокрема, при приготуванні риби радять використовувати одночасно стружки різних деревних порід. Завдяки такому змішанню різноманітної за щільністю і структурою стружки, можна досягти оригінальних ароматів. Наприклад, використовуючи як паливо тріску від деревини таких порід, як горіх, клен, деяких фруктових порід, можна надати копченій рибі приємний запашно-пряний або солодкуватий аромат.
Необхідно звертати виймання і розмір паливних заготовок. Бажано, щоб паливо – дрова, стружка, тирса – були приблизно однакового розміру. У такому вигляді вони горять рівномірно і рівномірно віддають тепло рибі, що готується.
Як підготувати рибу до копчення?
Підготовка риби до копчення – не менш важливий етап, ніж процес копчення. Для якісної підготовки слід враховувати кілька факторів, у тому числі вид риби, її вагу та розміри. Наприклад, відносно дрібна риба не потребує попереднього потрошіння.
При приготуванні окуня або лосося рибу слід спочатку випатрати, залишивши недоторканою луску – так риба вийде соковитіша. Якщо риба велика, її краще нарізати на шматки. Витриману протягом 20-30 хвилин у соляному розчині, її слід усередині прокласти лавровим листом (1-2 шт.), чорним перцем та цибулею, посипати кропом. При копченні цілих рибних тушок їх розрізані черевці розгорнути за допомогою дерев'яної розпірки.
При підготовці до копчення судака краще розрізати його черевце не знизу, а збоку. Після потрошіння риба солиться. Далі її можна покласти в целофан і прикопати в землі на годину-півтори, потім викопати, перевернути на інший бік і знову закопати на такий самий час. Потім судак, що просолився, промивається і вивішується вниз головою для в'ялення. Підв'ялену таким чином рибу слід зафарширувати дрібно нашаткованим часником, кількома горошинами чорного перцю та лавровим листом.
Як коптити рибу?
Перш ніж приступати до копчення, треба протягом 20-30 хвилин прогріти коптильню. Рибу можна коптити відразу на кількох ґратах, при цьому відстань між ґратами має бути приблизно 15-20 см. Кожну рибину рекомендується обв'язати шпагатом, інакше вона може за термічної дії просто розвалитися.
Найбільшу рибу для кращого прогрівання слід розміщувати ближче до вогню. Щоб уникнути пригорання риби до ґрат і для легшого її зняття з гриля, бажано решітку в один шар викласти листям яблуні.
Протягом усього часу копчення слід постійно стежити за кольором диму. Необхідно пам'ятати, що жовтуватий відтінок диму говорить про те, що риба почала підгоряти.
Залежно від виду риби, якості паливного матеріалу, конструкції коптильні весь період копчення займає від 20 хвилин до 2-3 годин.
Домашні коптильні представлені в нашому магазині в розділі «Міні коптильні»
Популярні моделі
Ви економите 1 046 ₴
Міні коптильня з гідрозатвором з нержавійки. Домашня коптильня гарячого копчення для риби, м'яса. Розміри: 440х290х240 мм.
Коптильня для риби питання та відповіді
Навіщо в коптильні для риби потрібен гідрозатвор?
Наявність гідрозатвора та димовідвідного клапана дозволяє утримувати запах копчення.
Чи можна коптити рибу у вертикальному положенні?
Можна, наприклад, у коптильні для риби КИЙ-В КП-Г-5
Яку тріску краще вибрати?
На смак. Мікс з тирси дає цікавий смак.
Чи надаєте ви гарантію на коптильню для риби?
На все обладнання надається 12 міс. гарантії