У цій статті ми розповімо, на що звернути увагу при виборі професійного контактного грилю.

За допомогою професійного контактного гриля можна розігріти шаурму або паніні, приготувати гамбургери, м'ясні та рибні стейки, ковбаски, сендвічі, овочі з характерним рифленим малюнком та золотистою скоринкою.

Як вибрати професійний контактний гриль

Професійний контактний гриль являє собою дві смаженні поверхні, що щільно притискаються один до одного. Нижня поверхня прес-грилю стаціонарна (на неї викладаються продукти). Верхня поверхня рухлива. Вона має бути важка, щоб забезпечувати максимальний контакт жаровні з продуктами.

При виборі контактного гриля необхідно звертати увагу на наявність збалансованої пружини. З її допомогою встановлюється необхідна відстань між пластинами, щоб не пошкодити булочку та інші продукти різної товщини.

Притискний гриль для приготування шаурми краще вибирати з похилими пластинами для кращого відтоку зайвої рідини та рівномірного прогрівання.

Тип та матеріал поверхні

Поверхня контактного гриля може бути виготовлена зі сталі, чавуну або чавунного сплаву. Для професійного використання рекомендується вибирати поверхні, виготовлені з чавуну чи чавунного сплаву. Вони мають більшу вагу, високу теплоємність, рівномірно розподіляють тепло та забезпечують кращу притискну здатність. Сталеві поверхні більш дешеві, прості у використанні та очищенні, але поступаються якістю чавунним.

За типом поверхні притискні грилі можуть бути рифленими, гладкими або комбінованими. При виборі пристрою необхідно орієнтуватися на тип страв у меню закладу. На гладкій поверхні можна готувати сендвічі чи тости, на рифленій - обсмажувати м'ясо, стейки та інші продукти.

Найкращим вибором буде гриль з комбінованим варіантом поверхонь та кількома зонами нагріву - двопостові або однопостові.

Розмір поверхні

Вибір розміру поверхні гриля залежить від асортименту гриль-меню у ресторані, кафе, фуд-кортах та інших закладах громадського харчування.

При виборі контактного гриля для приготування шаурми необхідно орієнтуватися на розмір лаваша для її приготування (маленький, середній, великий).

Рекомендується надавати перевагу пристрою з більшою площею нагрівальної поверхні.

 

Потужність

Притискний контактний гриль повинен рівномірно нагрівається зверху та знизу, забезпечувати швидке якісне прожарювання продуктів. Чим більший розмір поверхні жаровні, тим потужнішим має бути пристрій. У професійних пристроях температура нагрівання досягає 300 °C.

При виборі потужності професійного гриля необхідно орієнтуватися на прохідність закладу. Для невеликих закладів підійдуть пристрої від 1,5 до 2 кВт. Для приміщень із середньою прохідністю від 2 до 3 кВт. Для великих закладів громадського харчування рекомендується купувати контактний гриль 3 кВт і більше.

Спосіб підключення

Контактний гриль може мати газове та електричне підключення. Газові грилі вимагають дозволу на встановлення та повинні підключатися фахівцями газового господарства. Встановлюються зазвичай у місцях, де немає можливості підключити електрику. Електричні контактні грилі не вимагають спеціальних умов підключення, крім електромережі.

Детальніше ознайомитися та купити професійний контактний гриль для ресторану, кафе та інших закладів фаст-фуду можна в нашому магазині в розділі "Грилі контактні"